You are here:

Zakupy dla nowonarodzonego dziecka

Foteliki samochodowe (9)Wielu rodziców podczas zakupów dla swojego pierwszego dziecka wpada w prawdziwą gorączkę. Często spowodowane jest to wyjątkowo skutecznymi reklamami i marketingiem największych firm odpowiedzialnych za produkcję artykułów dla niemowlaków czy produktów higienicznych. Maści i kremy nazywane są w taki sposób, aby sugerować całkowicie naturalny skład, chociaż niejednokrotnie po analizie tegoż składu okazuje się coś zupełnie przeciwnego. Sięgając po produkty jak linomag warto najpierw sprawdzić, czy ich skład odpowiada potrzebom dziecko i trzeba przy tym pamiętać, że jak najmniej powinno tam być składników syntetycznych, a jak najwięcej naturalnych jak oleje chociażby.

Rodzice powinni także pamiętać, że nie wszystko potrzebne będzie od samego początku i nie ma sensu kupować krzesełko do karmienia na zapas, ponieważ jest to urządzenie, które zabiera bardzo dużo miejsca i nawet gdy jest złożone, może stanowić problem z przechowywaniem dla rodziców. Krzesełko takie nie ma też zastosowania szybciej niż około szóstego miesiąca życia dziecka, kiedy to nauczy się ono wreszcie samodzielnie siedzieć i trzymać swoją głowę, a także chwytać pewne przedmioty i rzeczy do własnych dłoni. Warto więc odłożyć ten zakup na później.

Z całą pewnością nie można na później odkładać zakupu smoczka, ponieważ ze względu na ogromną potrzebę ssania u dziecka, bardzo szybko zacznie ono swoje niezadowolenie okazywać atakami złości. Mając przy sobie sprawdzone smoczki tommee tippee, można mieć pewność, że pierwsze dni i noce będą chociaż nieco łatwiejsze do zniesienia dla matki. Niemożliwym jest bowiem wytrzymanie z dzieckiem stale przystawionym do swojej piersi, a smoczek idealnie wycisza i uspokaja dziecko, nie niszcząc wcale jego zgryzu.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top