You are here:

Przeprowadzka firmy? To oznacza miesiąc roboty

Przeprowadzka firmy? To oznacza miesiąc roboty

Firma się rozrasta, przybywa do niej pracowników, a miejsca już niekoniecznie? Oznacza to, że czas na przeprowadzki do nowego budynku! Stop, jeśli wydaje ci się, że przeprowadzenie całego dobytku meblowego firmy zajmie raptem kilka dni, możesz szczerze się zdziwić, jak pracochłonny może być ten proces.

Osoby prywatne zazwyczaj przeprowadzają się na własną rękę. Wypożyczają przyczepę albo korzystają z usług firmy spedycyjnej. Załadunek i rozładunek na własną rękę sprawia, że koszty są relatywnie niskie, a czas realizacji przeprowadzki sięga zazwyczaj jednego dnia.

Niemniej duża firma sama nie będzie w stanie zapakować biurka 20+ osób, szafy oraz ich sprzęt komputerowy. Dlatego właśnie organizuje się profesjonalne przeprowadzki firmy.
Jak dokonać przeprowadzki dużej firmy?

Ponieważ metoda z przewiezieniem całego dobytku nie ma racji bytu w przypadku sporych firm czy też zakładów pracy, dlatego nie obędzie się bez wynajęcia firmy przeprowadzkowej. Ta odmiana działalności spedycyjnej uwzględnia dodatkowo usługi tragarzy, monterów oraz czasami ubezpieczenia transportu przez ochronę.

Wielkie firmy przygotowują się do przeprowadzki dużo wcześniej. Zazwyczaj na miesiąc przed wykonaniem planu jest wyznaczona osoba do koordynowania wszelkich prac, łącznie ze znalezieniem firmy przeprowadzkowej oraz ustalenia nowego układu biura na miejscu docelowym.

Dzięki takiemu podejściu, firma przeprowadzająca się nie musi przerywać pracy zarządu ani szeregowych pracowników. Same zyski!
W jakim terminie i jak przeprowadzić firmę?

Osoba odpowiedzialna za koordynację prac nad przeprowadzką ustala z właścicielem firmy przeprowadzkowej, w którym dniu będzie odbywała się cała akcja.

Zazwyczaj do przeprowadzki firmy dochodzi w weekendy, ponieważ pozwala to na kilka rzeczy:

· Pracownicy nie muszą przerywać swojej pracy i nie będą przeszkadzali w przeprowadzce,

· Klienci nie będą musieli czekać na zakończenie przenosin do nowego miejsca,

· Firma przeprowadzkowa nie będzie przeszkadzała innym ludziom z biurowca podczas prac.

Ponieważ praca w weekendy nie jest standardem, dlatego firma przeprowadzkowa może doliczyć dodatkowe koszty za przewóz w soboty i niedziele. Niemniej, jeśli klient jest duży, bardzo możliwe, że cena będzie indywidualnie dobierana.
Cennik przeprowadzki firmy

W zależności od rozmiaru zlecenia, każda przeprowadzka firmy może kosztować inne pieniądze. Duże zlecenia będą indywidualnie wyceniane na podstawie ilości wynajętych ciężarówek, ciężaru oraz kubatury przedmiotów, a także ilości pracy, jaką będą musieli wykonać tragarze.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top