You are here:

Koszty malowania proszkowego

Pośród wielu metod malowania niewątpliwie najskuteczniejszą jest malowanie proszkowe. Nie wymaga ono stosowania farby w rozpuszczalniku i zbliżonych groźnych dla otoczenia i nas samych elementów, a jedynie proszku i odpowiednio dużego ciśnienia, które owy proszek przywiąże się do metalicznej powierzchni. Wszystko dzięki siłom elektrostatycznym. To niesłychanie proste i ekologiczne rozwiązanie, które jest dzisiaj powszechnie użytkowane na co dzień w przypadku malowania elementów metalowych.

Niewątpliwie koszty malowania proszkowego nie będą aż tak niskie jak w przypadku używania tradycyjnej farby, ale to co nabędziemy w zamian będzie fascynujące. To przede wszystkim albowiem powierzchnia, jaka będzie wytrzymała na rdzę i podobne skutki, które niestety są zmorą wszystkich elementów metalowych z postępem okresu. Proszkowo malować da się praktycznie wszystko co jest metalem. To powszechnie stosowane technologie w przemyśle, ale również średnie spółki często nawet domowe warsztaty decydują się na nabytek profesjonalnych narzędzi i pracę na nich. Dzięki temu bowiem chociażby warsztat lakierniczy jest wstanie wykonać niezwykle dokładnie wszystkie elementy dla swoich klientów, którzy się do nich zgłosili. Malowanie proszkowe to oczywiście wykorzystanie wielu maszyn i urządzeń, ale przede wszystkim zwrócić należy też uwagę na koszt nabytku proszku do malowania. Ten może być w zbliżonej cenie do farby klasycznej, ale jeżeli wyszukujemy naprawdę solidnej jakości i niezwykle odpornego rezultatu znakomicie będzie trochę więcej na ten cel wydać. Dzięki temu na pewno uda się nam uzyskać dokładnie takie wyniki, na jakich nam zależy, a nasze elementy metaliczne będą trwale zakonserwowane przed rdzą.

Z pewnością koszt takiego malowania wydaje się być trochę większy w pierwszej fazie, jednak szybko przekonamy się, że w prawdzie to niesamowicie spora oszczędność. Zrozumiałe to przewaga wielkich instytucji, gdzie zdecydowanie chętniej inwestuje się więcej pieniędzy na takie malowanie, ale za to można je przeprowadzić na stalowych konstrukcjach i ważnych fragmentach o wiele rzadziej.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top