You are here:

Budowa obwodnicy Wałcza

Korzyści z obwodnicy

Niekończący się korek w mieście. Wszyscy tego doświadczyliśmy próbując dojechać na Podhale z północnej Polski poprzez Kraków. Żar lejący się z nieba, tysiące samochodów w centrum, ogrom zanieczyszczeń oraz nieprzejednany hałas. Tak wygląda rzeczywistość na Alejach Trzech Wieszczy, głównej ulicy Krakowa. Problem z pewnością rozwiązałaby budowa obwodnicy.

Wszelkie remonty dróg, szczególnie te na dużą skalę, jakim z pewnością jest budowa obwodnicy, są inwestycjami długoterminowymi, które znacząco ograniczają ruch w obrębie miasta, skracają czas drogi dotarcia do wybranego przez nas miejsca, dzięki możliwości ominięcia centrum miasta oraz pośrednio przynoszą duże korzyści dla transportu i przyczyniają się do spadku cen produktów.

Z tego i wielu innych powodów budowa obwodnicy powinna być priorytetem nie tylko każdego z miast wojewódzkich, ale każdego, które zmagać się zmusi z natężonym ruchem w swoim centrum. Oczywiście, budowa często jest uzależniona od wsparcia oraz decyzji administracji rządowej natomiast miasta powinny umiejętnie zgłaszać swoje potrzeby.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top