You are here:

Budowa obwodnicy Góry Kalwarii

Obwodnica do korzyść

Remont oraz budowa dróg charakteryzują się wzbudzaniem dwojakich odczuć wśród uczestników ruchu drogowego. Od zadowolenia po irytacje. Wszyscy oczekujemy, że stan dróg będzie ulegał regularnej poprawie, co ma miejsce od ponad dekady, ale nikt z nas nie chce stać w korkach.

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na ograniczenie ruchu samochodowego w obrębie miast jest budowa obwodnicy. Z pewnością nie jest to tania inwestycja, ale przynosi ogromne korzyści nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale również zdrowotnego.

Musimy być świadomi, jak dużą ilość zanieczyszczeń szkodliwych dla naszego zdrowia emitują samochody spalinowe, szczególne auta stare, których nie brakuje na polskich drogach. Budowa obwodnicy z pewnością obniży poziom natężenia ruchu oraz przyczyni się do poprawy stanu powietrza w mieście.

Budowa obwodnicy to też wymierne korzyści ekonomiczne dla miasta. Wynikające, chociażby z mniejszej ilości spalanych paliw w korkach co przekłada się na oszczędności w firmie i może doprowadzić do spadku cen oferowanych produktów lub usług.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top