You are here:

Autonomiczne auta i Auta przyszłości

Auta przyszłości i autonomiczne auta

Przyszłość motoryzacji.

Jako ogromny fan motoryzacji, człowiek, który częściej odwróci głowę za pięknym autem niż za kobietą, z lekkim niepokojem obserwuje najnowsze trendy światowej motoryzacji.
Powoli do przeszłości odchodzą auta, których jedynym zadaniem było nas zaszokować. Podziw wzbudzały ich możliwości, ogromne silniki i przepych z jakimi zostały wykonane.
Obecnie auta przyszłości postrzegane są w zupełnie innych kategoriach. Zanika powoli chęć wzbudzenia w kierowcy ekscytacji. Dziś na pierwszym miejscu nie stawia się już osiągów samochodu. Nie rzuca się wyzwania bogu, próbując przełamać zasady stworzonej przez niego fizyki.
Dziś najważniejsze jest bezpieczeństwo i ekologia. Światowa motoryzacja tak bardzo odwróciła się od kierowcy, że coraz bardziej stawia na autonomiczne auta.
W pewnym sensie rozumiem intencje twórców takich samochodów. Ich motywy są dla mnie jasne i w pełni je pochwalam. Czy jednak zyskując bezpieczeństwo i ekologiczne auta, nie utracimy czegoś istotniejszego? Być może warto jeszcze to przemyśleć. Wszakże, człowiekowi potrzebna jest odrobina szaleństwa.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top