You are here:

Wycieraczki samochodowe

Wycieraczki samochodowe (9)Każdy kierowca wie, że bezpieczeństwo jazdy podczas złych warunków atmosferycznych, zapewnić mogą drobne elementy wyposażenia samochodu jakim, są dobrze dobrane pióra wycieraczek. Wymieniać je trzeba przynajmniej raz do roku, gdy zauważymy wyszczerbienia, należy wymiany dokonać bezzwłocznie.
Wycieraczki samochodowe dzielimy na szkieletowe, bezszkieletowe i hybrydowe. Jeśli zależy nam na tym, aby pióro przylegało do szyby równo i ściśle wybierzmy bezszkieletowe. Sprawdza się one podczas jazdy nawet w najgorszych warunkach pogodowych, gdyż nacisk wywierany na szybę jest równomierny. Warunkiem dobrego ich funkcjonowania jest dobrze dopasowana długość. Przed zakupem najlepiej jest zmierzyć pióro wycieraczki w naszym aucie lub podczas zakupu przeczytać informacje zawarte na opakowaniu, które pozwolą na dobranie odpowiednich do modelu naszego auta.
Wycieraczki powinny być zachowane w stanie idealnym, bo tylko nieuszkodzone i dobrze dobrane pozwolą na bezpieczną jazdę w śniegu, deszczu i kurzu.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top