You are here:

Najlepsze strony www – kilka sekretów?

Najlepsze strony www – kilka sekretów?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najlepsze strony www – kilka sekretów?

Kolorystyka

Profesjonalne zdjęcie charakteryzuje się wkomponowaniem w barwy całej strony www. Chodzi o zharmonizowanie dominującego koloru zdjęcia z pozostałą częścią formy strony internetowej. Nie chodzi mi o zdjęcia zawarte w galerii. Mam na myśli elementy graficzne (tego sformułowania powinienem użyć), które znajdują się np. w zakładce „kontakt” obok tekstu.
Trafną sugestią jest przezroczystość takich grafik. Bo powiedzmy, chcę wstawić rysunek telefonu przy numerze kontaktowym. Mało profesjonalnie i nieestetycznie będzie wyglądać taka grafika na białym tle, gdy tonacja strony www jest inna niż biała.

Gradienty

Ostatnio coraz częściej w grafice na stronach internetowych możemy spotkać delikatne cieniowanie. Polega to na stopniowym przejściu jednego do innego koloru. Z tym że styl jest taki, że np. w tle wykorzystuje się brąz, a w którymś z boków umieszcza się nieznacznie jaśniejszy kolor brązowy z przejściem (gradientem) kołowym do dalszego fragmentu tła. Przykład na rysunku obok. Taką metodę stosuje się, bo rezultat jest milszy dla oka niż jednobarwne, monotonne tło. Poza tym gradienty są szeroko wykorzystywane we wszelkiego rodzaju przyciskach (tych w menu czy np. przycisk więcej). Uzyskujemy tym sposobem efekt trójwymiarowości.

Grafika jako wypełniacz na stronie www

Wszelkiego typu zdjęcia i elementy graficzne używa się, żeby przykuć uwagę, dać chwilowy odpoczynek od tekstu, żeby nie przytłoczyć ilością znaków, rozbudzić ufność internauty potencjalnego klienta). Zatem wiemy już, że odpowiednio dobrany element graficzny jest nierozłączną częścią serwisu www. Ale skąd ją wziąć, jak ją stworzyć?
Stworzenie tzw. wypełniaczy, czyli uniwersalnych grafik, możemy powierzyć zawodowcy. Ale to nierentowne. Zbyt dużo będzie nas to kosztowało.
Kolejnym pomysłem są nieodpłatne bazy zdjęć i grafik czy jakaś wyszukiwarka zdjęć. Ale tu również efekt będzie dla nas negatywny. Zdjęcia z takich baz nie są najlepszej jakości, a w dodatku możemy złamać prawa autorskie, co jest nielegalne. Bez zarzutu i moim zdaniem najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakupienie grafik czy zdjęć w internetowych zbiorach zdjęć. Cena takiej grafiki jest nieporównywalna z efektem, jaki dzięki temu uzyskamy. Zdjęć jest nieograniczona ilość, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top