You are here:

Małe mieszkania od dewelopera

Małe mieszkania od dewelopera
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mimo pogorszenia sprzedaży na rynku mieszkaniowym ceny wciąż są za duże, aby stać na nie było zwykłego człowieka. Choć dziś można o kredyt dziś łatwiej, to w dobie spowolnienia gospodarczego wcale nie jest prosto wziąć na siebie takie zobowiązanie. A mieszkać gdzieś musimy.
Jeśli z zakup mieszkania to dla nas za duży, tym bardziej nie możemy pozwolić sobie na wybudowanie domu. Już same projekty budowlane to kosz 10-15tyś, nie mówiąc już o nabyciu ziemi pod zabudowę. Ogólnie mówiąc jest to kosztowny interes i mało kto podejmuje się w obecnych warunkach ryzyka zaciągania kredytów na całe życie.

Wynajmować również za długo się nie da. Jaka to przyjemność płacić obcemu kupę kasy, gdy w rzeczywistości często koszt wynajmu dorównuje do miesięcznej raty kredytu? Koniec końców pieniędzy w kieszeni brakuje, a dach nad głową niezbyt stabilny. W szczególności, jeżeli myśli się o powiększeniu rodziny.

W sukurs przychodzą deweloperzy, którzy coraz częściej sprzedają niewielkie mieszkania. Małe mieszkanie od dewelopera to kosz rzędu około 160 tyś. Wszystko zależy od miejsca, w którym chcemy mieszkać. To my decydujemy, jaki stan: deweloperski czy pod klucz jest nam wygodniej dostać. Choć mieszkanie ok.40m. wydaje się z pozoru małe, wszystko zależy od naszych umiejętności dekoracyjnych. Osoby nabywające mniejsze mieszkania, zwracają uwagę przede wszystkim na jego rozkład: tak, aby można było na maksa wykorzystać jego powierzchnię.
Równie istotny jest sam deweloper. Przed zakończeniem transakcji powinien być na wskroś prześwietlony pod kątem swojej planowanych. Warto spytać innych mieszkańców osiedla jak im się żyje pod opieką naszego potencjalnego dewelopera, aby nie wyszło, że chcąc wydać mniej, zaryzykujemy wydatki dorównujące ceną za materiały budowlane do własnego domu.

W tym celu poszukajmy w sieci: oficjalne strony sobie zostawmy, a skoncentrujmy się na tych prowadzonych przez zwykłych ludzi, nieformalnych z komentarzami. Warto też poczytać, czy firma nie ma kłopotów finansowych, co w dzisiejszej sytuacji na rynku jest całkiem prawdopodobne.
Wszystkie, dlatego lokujmy je rozsądnie.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top