You are here:

Drzwi do stalowej fabrycznej hali

Nie minął u nas jeszcze boom na inwestycje w rozmaite hale i inne przemysłowe obiekty, realizowane w dużej mierze w specjalnych strefach industrialno – ekonomicznych niektórych Polskich miast. Obiekty takie to w znakomitej większości są zwykłymi konstrukcjami stalowymi, zaś ich strukturą nośną i sednem jest kratownica stalowych ram portalowych – ot i cała tajemnica budynków. Stalowe konstrukcje hal fabrycznych, montażowni i czego tam jeszcze, są w całości z prefabrykatów wykonanych zgodnie z wizją planów konstruktorów i architektów. Prefabrykaty takowe, włącznie ze stalowymi drzwiami montuje się na miejscu bodowy poza pomocą wytrzymałych nitów, śrub stalowych – czasami również metodą spawania. To sprawia że czas wznoszenia tychże obiektów jest bardzo krótki, w odróżnieniu od budowania betonowych i ceglanych budynków.

Drzwi bram takich obiektów muszą być dostatecznie ogromne jako że na ogół linie montażowe wwozi się do środka poza sprawą lawet ciężarówek. Późniejsze warunki eksploatacji takich obiektów również nierzadko wymagają poruszania się wewnątrz wysokich pojazdów – lawet, podnośników, suwnic dźwigów, itp. Zważywszy na kosztowny sprzęt i maszyny znajdujące się wewnątrz tych obiektów – obudowy stalowych hal tworzą warstwowe lub trapezowe płyty blach, rozmaitej acz stosownej grubości, pod nimi montuje się wielometrowe okalanie systemów energetycznych i monitorujco – alarmowych. Hale takie są dość tanie dlatego nie dziwi ich popularność teraz. Ich wytwórcy oferują zazwyczaj bardzo ogromny i urozmaicony dobór asortymentu tego.
W rzeczywistości albowiem każdy może zamówić taki obiekt pod własne potrzeby indywidualne, a jest to poza sprawą właśnie modułowości takich konstrukcji. Na pewno w pierwszej kolejności – apropos tych konstrukcji bierze się pod uwagę czynniki ekonomiczne, niemniej nie rzadko istotnymi bywają również czynniki ekologiczno – społeczne. Jako że projekty obiektów przemysłowych ze stali, wyposażonych na ogół w instalacje inteligentnej elektroniki, realizuje się są w oparciu o racjonalność wykorzystania produktów, gdyż toporna prostota budynków od samego dachu – aż po drzwi, nie wymuszająca zbędnych ozdobników oszczędza energię i stal. Stal zaś oprócz tego jest surowcem podlegającym recyclingowi w 100 % – to jest minimalizm industrialny.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top