You are here:

Części samochodowe – Grudziądz

Części samochodowe – Grudziądz
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

części samochodowe (9)O sondzie lambda

Istnieje bardzo wiele części samochodowych, o których wielu mechaników nawet nie słyszało. Doskonałym przykładem może być chociażby sonda lambda, która odgrywa bardzo ważną rolę w działaniu całego pojazdu. Mimo to jest zazwyczaj pomijana na planach samochodu, czy w książkach opisujących tematykę działania auta. Zazwyczaj nie mówi się o niej również na zajęciach w technikach.
Zatem dzisiaj powiemy sobie to i owo o tej jakże niedocenianej części samochodowej. Jest ona czujnikiem, który mierzy zawartość tlenu w różnych spalinach. Umieszcza się go zazwyczaj w układzie wydechowym silnika samochodu. Dzięki temu dokonuje się precyzyjnego dozowania całej paliwowo-powietrznej mieszanki oraz można kontrolować jej skład.
Gdzie się wykorzystuje sondy lambda? Znajdziemy je w większości silników benzynowych. Poza tym, niektóre z samochodów mają więcej, niż jedną sondę. Umieszcza się je wówczas za katalizatorem oraz przed nim. Od jakiegoś czasu są standardowym elementem składającym się na samochód. Nierzadko instaluje się je również w silnikach wysokoprężnych.

Inne wpisy związane tematycznie z motoryzacją:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top